Galeria Kombëtare e Arteve e Shqipërisë më datë 10 shkurt 2016 në ora 18:00 në Tiranë do të hapë ekspozitën retrospektive të artistes Lumturije...

Shfaqja e baletit ” Noces” dhe “La Stravaganza” me skenar nga francezi Angjelin Preljocaj do të shfaqet më 28 dhe 29 janar në ora...

Prej ditës së sotme në Tiranë nisë edicioni i 13-të i festivalit të filmit TIFF. Festivali do të mbahet në kinemanë “Millennium” dhe “Agimi”,...

Sot në stadiumin “Elbasan Arena” në Elbasan do të zhvillohet ndeshja futbollistike në mes të Kombëtares shqiptare dhe asaj Serbe.

E premtja e datës 21 gusht, sjell në Prishtinë grupin e njohur Marena Whitchers dhe Orkestra Shady Midnight te cilët do të shpalosin muzikën...

Në kuadër të Festës së Muzikës – La Fete de la Musique, bendi i njohur francez, “Pendentif”, zbarkon në Tiranë e Prishtinë.

Eliza Dushku është mysafire nderi në gala mbrëmjen e Fondit Kosovaro Amerikan të Edukimit, “Një mbrëmje me yllin e Hollywood-it: Eliza Dushku” e cila...

Komedia “Fluturimi mbi teatrin e Kosovës” e autorit Jeton Neziraj ka marrë çmimin e publikut për teatër në Stamboll.

Festivali i Libri dhe Arteve “Tirana Open nis më 6 maj. Pjesë e këtij eventi do të jetë një shumëllojshmëri aktivitetesh.

Më 1 maj pritet që këngëtarja e mirënjohur Rrona Nishliu të shpalos para publikut të Shqipërisë projektin më të ri “Me motive tona”.
infosite.alinfosite.co
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar