Ushtarët rusë po përgatisin avionët luftarakë dhe pajisjet luftarake për t’u tërhequr nga Siria, deklaroi sot Ministria e Mbrojtjes.

Zëvendëskryeministri i Kosovës Branimir Stojanoviq ka thënë se zgjedhjet parlamentare të Serbisë do të mbahen edhe në Kosovë.

Mësuesja palestineze, Hanan Al Hroub, për shkak të mënyrës së saj të mësimit ka fituar çmimin e mësuesit më të mirë në botë, prej...

37 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur është bilanci i një shpërthimi të fuqishëm në qendër të Ankarasë në Turqi. Ngjarja e rendë...

Papa Françesku sot pritet të nënshkruajë dekretin për kanonizimin e shenjtores shqiptare Nënë Tereza.

Ka persona me mosha të ndryshme në botë, të cilët sikur janë në garë se kush është më i vjetri, por një grua nga...

Ka përfunduar procesi gjyqësor ndaj ish-kryeministrit kroat, Ivo Sanader, ku pas gati dy viteve gjykimi, ai është dënuar me nëntë vjet burg.

Nga mbyllja e kufijve grupe refugjatësh vazhdojnë të mbeten të bllokuar në kufirin mes Maqedonisë dhe Serbisë,duke bllokuar çdo rrugë drejt Evropës.

Një shqiptar ka humbur jetën në një aksident rrugor mëngjesin e së premtes në Itali. Ngjarja ka ndodhur në një rrugë dytësore në komunën...

Policia speciale italiane ka organizuar një operacion anti-ISIS. Trupa të skuadrës antiterror kanë identifikuar dy persona të lidhur me Shtetin Islamik nga Maqedonia. Të...
infosite.alinfosite.co
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar