Sot shënohen tetë vjet nga shpërthimi tragjik në Gërdec, ku humbën jetën 26 persona, u plagosën qindra të tjerë dhe u dëmtuan qindra biznese...

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko ka garantuar qytetarët shqiptarë se ekonomia nuk rrezikohet nga deflacioni.

Duke filluar nga data 4 maj nis de facto zbatimi i ligjit të dekriminalizimit. Zyrtarët kanë 15 ditë kohë për të plotësuar formularin e...

Presidenti serb, Tomislav Nikoliç, javën e shkuar qëndroi në Moskë. Atje ai u takua me krerë shtetërorë e përfaqësues të Kishës ruse. Nikoliç dha...

Kanë nisur festimet për Ditën e Verës në Bulevardin Dëshmorët e Kombit në Tiranë, aty ku do të ketë aktivitete të shumta gjatë gjithë...

Me 15 mars nisin aplikimet për të përfituar nga subvencionet e qeverisë për bujqësinë. Janë rreth 14 milionë euro që do të jepen si...

Raporti i Prokurorisë së Përgjithshme zbardh në përqindje numrin e çështjeve penale të regjistruara nga Prokuroritë e Shkallës së Parë në Rrethe. Përmeti është...

Ka persona me mosha të ndryshme në botë, të cilët sikur janë në garë se kush është më i vjetri, por një grua nga...

Lëvizja Socialiste për Integrim është pro opinionit të Komisionit të Venecias. Kreu i LSI-së, njëkohësisht kryetar i Kuvendit, Ilir Meta, tha sot se votat...

Shpresoj që sot jemi koshient për çfarë po ndodh shumë afër Shqipërisë. Një vale e re refugjatesh të cilët vijnë nga zonat e luftës,...
infosite.alinfosite.co
Na konktatoni

Na dërgoni një email dhe ne do ju përgjigjemi së shpejti!

Pyejte? Jemi gati për të ju ndihmuar!

Kliko Enter për të biseduar